Nejčastější otázky a odpovědi

- Opravdu nemusím platit žádnou kauci?

Ne, naše společnost jako jediná nevyžaduje žádnou zálohu předem u standardních malých dodávek.  Protože praxe s výběrem kaucí předem mnoho zákazníků odrazuje, od této praxe jsme upustili. Pouze u velkých nebo premiových dodávek, které jsou dražší požadujeme pouze symbolickou kauci 2.000,- Kč.

- Jsou auta pojištěna?

Ano, všechna vozidla mají kromě pojištění odpovědnosti také havarijní pojištění s 5% spoluúčastí.  Stejně tak jsou všechna vozidla vybavena GPS lokátory.

- Co když vozidlo nabourám?

V případě, že jste neporušili nějakou zákonnou povinnost (alkohol, omamné látky), bude škoda řešena jako pojistná událost, zaplatíte pouze navíc spoluúčast (5% min. 5000 Kč).

- Stačí mě řidičák sk. B?

Ano, všechna naše vozidla splňují parametry do 3,5 tuny, čili Vám stačí řidičský průkaz sk. B

- Jak to vlastně funguje?

Úplně jednoduše, po rezervaci ( telefonicky, přes web nebo Facebook) se v uvedený termín dostavíte na naše výdejní depo (01 Praha, kde uhradíte (v hotovosti nebo kartou) na místě půjčovné, pracovník si udělá kopii Vašeho platného ŘP a OP, podepíšete smlouvu, předávací protokol, všeobecné podmínky a můžete odjíždět.

- Co když nesouhlasím s kopií dokladů?

Kopie dokladů pořizujeme z důvodu ochrany naší spol., kdyby někdo z klientů spáchal s vozidlem jakýkoliv nezákonný čin, abychom měli jeho identifikaci, kopie dokladů jsou archivovány a nejsou použity k žádným jiným účelům. Zase na druhou stranu půjčujeme Vám vozidlo, které má nemalou hodnotu. Bohužel bez kopie dokladů není možné uzavřít smluvní vztah.

- Co když přetáhnu čas a nestihnu vozidlo vrátit?

Nic se neděje v případě, že včas zavoláte, že uvedený termín nestíháte. Podle délky přesahu bude částka případně doúčtována.

- Jak je to s kilometry?

Každá doba má stanoven počet kilometrů, který je v ceně. V případě přetažení km, budou tyto doúčtovány dle ceníku. Zvažte proto, zda Vám uvedený limit bude stačit a zda není výhodnější si koupit čas sice delší, který nevyužijete ale má větší limit km. Kilometry s přesahem do 10 km neřešíme.

- Můžu jet do zahraničí?

Ne, naše vozidla jsou určená pouze pro cesty v ČR. Pro cestu do zahraničí je možno využít pouze některá vozidla, tuto skutečnost je však zapotřebí si předem sjednat.

- Mají vozidla dálniční známku?

Ano, všechna naše vozidla jsou vybaveny dálniční známkou

- Jak je to s dalšími poplatky

Žádné další poplatky u nás nejsou účtovány (sepsání smlouvy, apod...), u nás skutečně zaplatíte pouze za vypůjčení vozidla

- Můžu si auto půjčit v Praze a vrátit v Turnově a naopak?

Ano, je možno si vozidlo zapůjčit na depu 01 Praha a vrátit na depu 02 Turnov nebo obráceně. Tato služba je zpoplatněna navíc částkou dle našeho ceníku.

Depo v Turnově je aktuálně dočasně uzavřeno.

- Jak je to s doplňky?

Ke každému vozidlu je možnost zapůjčení růdlu, navigace, popruhů, a to zdarma. Máte také možnost si zakoupit na stěhování pětivrstvé krabice 600x400x400mm za 59,- vč. DPH.